Přepíše Jablonec v derby se Slovanem historii ?

23.11.2011 15:45:23 | Autor: Jaroslav Hrabák | Rubrika: Sport | Obce: Jablonecko

Přepíše Jablonec v derby se Slovanem historii ?

Před námi je další ligové podještědské derby s pořadovým číslem 35! Fotbalová „Kristova léta" tak mají derby za sebou, ovšem v Liberci jabloneckým fotbalistům pšenka moc nekvete. Na hřišti tohoto tradičního soupeře v bojích o mistrovské body naposledy vyhráli Jablonečtí pod vedením trenéra Vlasty Chobota na jaře 1978! A ten zlatý gól dal v poslední minutě zápasu Jarda Petříček. Soutěž o ceny zde.

Od té doby je pro jablonecké fotbalisty liberecké hřiště doslova zakleté. Ligová bilance říká, že doma ztratil Liberec s Jabloncem ze sedmnácti odehraných zápasů pouhých pět bodíků za remízy 0:0 či 1:1. Několikrát byl Jablonec od vítězství U Nisy kousek, nejblíže snad při Klapkově penaltě, kdyby ji „Klapíno" tehdá proměnil... Jinak jablonecké gólmany postupně překonalo rovných dvacet libereckých střelců! To jablonečtí kanonýři byli skromnější, ruce nad hlavu při oslavě gólů jich v Liberci zvedalo pouhých osm. Statistika hovoří jasně. Zatímco Liberečanům to docela střílelo, dali rovných 30 gólů plus dva, které si však dali Homola a Zábojník do vlastní sítě, Jablonec vstřelil v Liberci pouhých devět gólů. Nezmar s Keričem dali po třech gólech, za Jablonec byli na libereckém place svým jediným gólem úspěšní Jirka Novák, Fukal, Seman, Radek Čížek, Zeher, Fujerik a posledně svým skluzem Karel Piták, jediný David Lafata dal na jaře 2010 góly dva. Ale David má ještě jeden primát, v posledním zápase na jaře v Jablonci, kdy výborně hrající Komňackého hoši svého soupeře deklasovali 3:0, dal všechny góly a to je jediný hatrik ze všech vzájemných zápasů.

Derby s visačkou 35 se hraje v situaci, kdy Slovan pod trenérem Šilhavým vstal doslova z mrtvých, hraje skvěle, je dalším z abonentů na pohárové umístění a Šilhavého hoši určitě budou prahnout po odvetě za jarní třígólovou pohromu. Šilhavý udělal z nouze stoperem střelce Nezmara a to Slovanu neuvěřitelně „chutná"! Ze Slovanu Bratislava doslova vyhozený Breznaník je dnes nejlepším levým halvem ligy, drží svůj temperament na uzdě, je rychlý, tvrdý a nejen na góly nahrává, ale nádherné i střílí. Štajner to není žádný burčák, ale víno, které skvěle dozrává a je to on, kdo diriguje skvělou ofenzívu Slovanu. A kdože to tak překvapil v Bílkově reprezentaci a vytlačil letitou oporu Pospěcha na pravém beku? Liberecký Theo Gebre Selassie!

A Jablonec? Ten po Olomouci má dva přetěžké soupeře, po Liberci ještě Spartu. Oba zápasy mohly být lahůdkami soutěže, ale to by nesměly mít termín „s prvním sněhem!" Komňackého tým má za sebou dlouhou sezonu a bude záležet na tom, jak to „uběhají" jeho opory. Spoléhat se bude určitě na Michala Špita, který s postupujícím věkem podobně jako liberecký „Štajny" má snad nejlepší fotbalovou sezonu a tak bude velmi zajímavé sledovat, zda se prosadí Štajner a spol. proti Špitovi a nebo nejlepší ligový ostrostřelec David Lafata s Karlem Pitákem v zádech proti Nezmarovi a spol. Rozhodně 35. ligové derby má už dnes svůj náboj jako hrom a lepší pozvánku liberečtí i jablonečtí fandové rozhodně mít nebudou. A jubilantovi Komňackému bych rozhodně přál, aby s jeho jménem byla spojena nejen fotbalová Evropa, ale i zápis v kronice hovořící o tom, že je to první jablonecký trenér, který v novodobé ligové Gambrinus historii dokázal se svým týmem na horké liberecké půdě vyhrát! Zatím v celé předlouhé historii jabloneckého a libereckého fotbalu to byli jenom dva, Láďa Novák a Vlasta Chobot.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Zemřel Imrich Bugár, dlouholetý manažer turnovského mítinku

Atletickým fanouškům přinášíme smutnou zprávu, že ve středu 8. dubna zemřel diskař Imrich Bugár, dlouholetý manažer atletického Memoriálu Ludvíka Daňka v Turnově. Zanedlouho - 14. dubna by přitom oslavil 71 let. Více podrobností

Hasiči – lezci zachránili u Semil paraglidistu i zraněného ferratistu

V úterý 24. března odpoledne měli hasiči - lezci z centrálních hasičských stanic Semily a Liberec velmi napilno. Semilští lezci na dvou různých místech zachránili dvě osoby - paraglidistu v nesnázích a zraněného muže na ferratě u Semil, tam zachraňovali společně s libereckými kolegy. Více podrobností a fotografie na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam za sportem a zábavou o víkendu 17. až 19. dubna
Mezinárodní den památek a sídel odhalí skrytá místa hradů a zámků
Sto zvířat bude řádit v bozkovské sokolovně
Odemykání Jizery zahájí vodáckou sezonu. Žlutá plovárna slaví 30 let
Otevřeli toalety u jablonecké přehrady

Nejčtenější články

16.04.: V Jablonci došlo ke srážce vlaku s osobním automobilem
17.04.: Otevřeli toalety u jablonecké přehrady
18.04.: Odemykání Jizery zahájí vodáckou sezonu. Žlutá plovárna slaví 30 let

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace